Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Nezadržitelný vrah, pravítko na anubisovu dynastii"

Nástroje: Tokai ALS-75Q, ALS-65, ALS-70; Gibson Custom (Sign-Modell), Les Paul Classic, Les Paul Standard, Les Paul New Century; Amps: Marshall JCM 900, JCM 800

E-mail: amen(a)lordi.org

Amen je současný kytarista Lordi a jeden ze zakládajících členů. Byl do kapely přiveden jako první, protože byl Mr. Lordi příšerný kytarista, jak sám říká. Na kytaru se naučil hrát sám. Amen promoval v roce 2001 jako inženýr informativní technologie a je spoluautorem webových stránek Lordi. Je to internetový maniak a miluje počítačové hry. Taky občas chodí na ofic. forum Lordi a odpovídá na otázky fanoušků. Má rád horory, nejvíc asi Elm street a Shining. V zimě rád lyžuje a miluje hokej. Během turné společně s Kitou chodí po koncertech kalit do barů :D.

Charakteristika postavy
Amen-Ra, který nastoupil na egyptský trůn v roce 2184 před Kristem, byl posledním faraónem šesté dynastie, byl to moudře vládnoucí panovník. Přesto se každou noc měnil v netvora, který zabíjel politické nepřátele pro členy egyptské šlechty. Amen-Ra také podle zabil svého rádce jen proto, aby si mohl vzít krásné vdovy z jeho harému. Přesto jednu noc Amenovi-Ra nevyšla jedna vražda na zakázku a musel sám snést zranění ve svém obličeji. Dlouhá jizva znetvořila jeho obličej a proměnila jeho ústa v hrůznou, věčně se šklebící grimasu. Současně s jeho zraněním se prozradil do té doby dobře hlídaný dvojí život nájemného vraha.
Aby se zbavil svého temného dvojího života, zavraždil Amen-Ra všechny své politické soupeře, zabil kněze a zničil sochy bohů. Jedl maso a srdce těch, které zabil, aby zasel strach do srdcí svých nepřátel. Brzo poznal, že se mu zamlouvá chuť lidského masa a začal se víc vyžívat ve své nelidskosti. Ženám v jeho harému, které se mu na základě jeho znetvoření stále víc bránily, usekl nosy a přinutil je se dívat, jak je jedl. Také znetvořil tváře svého služebnictva, aby všichni vypadali tak ošklivě jako on - jako monstrum.
Jednoho dne se faraónovi poddaní vzbouřili a zabili monstrum, ve které se jejich panovník proměnil. Amen-Ra byl mumifikován a jak jeho tělo, tak i duše byly proklety. Po smrti faraóna následoval chaos, který rozbil království a to upadlo do dvouletého hladomoru.
Ve své pyramidě čekal Amen-Ra 4000 let až do roku 1927, kdy jeho sarkofág otevřela jedna britská expedice. Mumie Amen vstal ze svého hrobu a ze vzteku, který se kupil tisíce let, zabil všechny členy expedice. Ale kletba, která nad ním byla vynesena, ho nutila k nekončící lačnosti po mase žijících…
Náhlým hladem hnaný Amen vykonal dlouhou cestu přes Saharu. Nakonec došel k oáze, kde byl konfrontován s bizarní scenérií: na nákladním voze bylo společně s cestujícími neviditelné monstrum.
Spící egyptský obchodník snil sen o chladné, zelené oáze. Ale sen muže se brzo proměnil v noční můru, když rohatý vousatý džin napadl spícího obchodníka. V tomto momentě se Lordi vnořil do snu a ten se opravdu stal. Oáza se proměnila v poušť a Mr. Lordi bez okolků naštípal obchodníkův vůz jako dříví.
Ještě než ten záhadný masakr skončil, využil nenasytný Amen příležitosti a začal lačně hltat těla zabitých. Mr. Lordi, ovlivněn skoro neomezeným hladem nemrtvé kreatury, ihned poznal kletbu, která ležela na Amenovi. Potom co Mr. Lordi rozpáral posledního obchodníka, dovolil Amenovi ho spatřit a nabídl mu svazek.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář